Світ Чудес, відгуки. Svit Chudes UA feedback

Конкурс “Світ Чудес UA” 4 березня 2018 року

 
* * *

Відверто? Мені було дуже приємно брати участь у вокальному конкурсі «Світ Чудес UA». Для мене головне – що діти СПІВАЛИ. У них є поняття вокалізації, поняття слова, поняття образу. Треба підтримувати керівників таких заходів, підтримувати батьків, які зацікавлені у майбутньому своїх дітей і тих керівників, які безпосередньо з ними працюють. Я всім Вам щиро вдячна і низький Вам уклін.

Найбільше мені запам’яталося, що це було справжнє свято. Свято пісні, української пісні, дітей, батьків, керівників. Я їм навіть заздрю!

Професійна підготовка конкурсантів – на високому рівні. Що у виконавському плані, що у творчому, що в вокальному. Рівень зацікавленості захмарний. Діти хочуть себе реалізувати. Діти показують, чого вони досягли в житті, хоча велика частина з них – ще маленькі. За віком маленькі – а результат надзвичайно високий, професійний.

Конкурсний репертуар – цікавий. Не відірваний від фундаменту української пісні. Новітній. Під силу маленьким учасникам. І звичайно, нам, старшому поколінню, теж треба опановувати цей репертуар, цікавитися цим репертуаром, популяризувати його не тільки серед дітей, а і серед своїх студентів, які потім прийдуть до своїх учнів, і будуть працювати вже з новим матеріалом. Надзвичайно привабливо і для виконавців, і для слухачів.

Я дуже сподіваюся, що Ви продовжите започатковане. Можливо, щось вдалося не зовсім так, як планували, в силу погодних умов. Це – не головне.

На мій погляд, цей конкурс відрізнявся від інших тим, що всі працювали, якщо можна так сказати, в одному напрямку. Не було «завищеного» репертуару – матеріал зрозумілий і доступний для виконавців. Це дуже важливо. Конкурсанти відчували себе спокійно, творчо, і могли максимально розкритися у цьому репертуарі. Це чудово!

Я пишаюся тим, що керівником цього мистецького заходу є моя випускниця Вікторія Малиновська, і вважаю, що своєю діяльністю вона спонукає культуру України триматися на належному рівні.

Шановні учасники конкурсу, керівники, батьки, дорога моя Вікторіє! Не зупиняйтеся на досягнутому. Ви – молодці! Ви набрали надзвичайно високу творчу швидкість. Реалізовуйте себе, отримуйте від цього насолоду, і ще раз повторюю: тримайте Україну на високому культурному рівні. Вона на це заслуговує!

Надія Семенівна Можайкіна
Кандидат наук, Професор кафедри Теорії та методики постановки голосу Інституту мистецтв УДПУ ім Драгоманова.

 
* * *

Мне очень понравился конкурс в плане организации – это первое. Настолько всё было чётко! Это далеко не первый конкурс, в котором мы принимали участие, но такая организация бывает крайне редко. Без преувеличения.

Мне понравился состав жюри. Все члены жюри – вокалисты. По нашим наблюдениям, вокальные конкурсы часто судят люди, не имеющие никакого отношения к вокалу. Мы были на вокально-хореографическом конкурсе, где среди 7 членов жюри – 1 вокалист. Хореографы, театралы, художники…

Очень понравились авторские песни! К сожалению, не запомнила точно названий, но в последнюю я просто влюбилась. Это ново, это свежо, это интересно.

Впечатлил уровень подготовки конкурсантов из разных городов Украины. Серьёзная работа, без «сбоев». На других конкурсах – порой такая фальшь, что только диву давались, как их выпустили на сцену. Либо преподаватель глухой… либо срочно нужна грамота за участие – и внушают родителям, что ребёнок готов к выступлению.

К сожалению, наши дети не смогли присутствовать на Гала-концерте, а посмотреть очень хотелось. В связи с дорогой – время для нас позднее. Может, это «минус» лично для нас.

Обращаюсь к преподавателям – приводите больше «народников», «академистов». У меня вызывают интерес разные жанры. А слышим в основном эстраду. Конечно, повторяю, это моё личное мнение.

Хотела бы предложить членам жюри после каждой категории подводить небольшие итоги, отмечать типичные ошибки. Например, в формате мастер-класса от членов жюри, на котором можно дать рекомендации, обсудить проблемные вопросы. Это было бы классно!

Марина Александровна Иванова
Музыкальная школа №2
г. Первомайск, Николаевская область