Світ Чудес UA

Відверто? Мені було дуже приємно брати участь у вокальному конкурсі «Світ Чудес UA». Для мене головне – що діти СПІВАЛИ. У них є поняття вокалізації, поняття слова, поняття образу. Треба підтримувати керівників таких заходів, підтримувати батьків, які зацікавлені у майбутньому своїх дітей і тих керівників, які безпосередньо з ними працюють. Я всім Вам щиро вдячна і низький Вам уклін.

Найбільше мені запам’яталося, що це було справжнє свято. Свято пісні, української пісні, дітей, батьків, керівників. Я їм навіть заздрю!

Професійна підготовка конкурсантів – на високому рівні. Що у виконавському плані, що у творчому, що в вокальному. Рівень зацікавленості захмарний. Діти хочуть себе реалізувати. Діти показують, чого вони досягли в житті, хоча велика частина з них – ще маленькі. За віком маленькі – а результат надзвичайно високий, професійний.

Конкурсний репертуар – цікавий. Не відірваний від фундаменту української пісні. Новітній. Під силу маленьким учасникам. І звичайно, нам, старшому поколінню, теж треба опановувати цей репертуар, цікавитися цим репертуаром, популяризувати його не тільки серед дітей, а і серед своїх студентів, які потім прийдуть до своїх учнів, і будуть працювати вже з новим матеріалом. Надзвичайно привабливо і для виконавців, і для слухачів.

Я дуже сподіваюся, що Ви продовжите започатковане. Можливо, щось вдалося не зовсім так, як планували, в силу погодних умов. Це – не головне.

На мій погляд, цей конкурс відрізнявся від інших тим, що всі працювали, якщо можна так сказати, в одному напрямку. Не було «завищеного» репертуару – матеріал зрозумілий і доступний для виконавців. Це дуже важливо. Конкурсанти відчували себе спокійно, творчо, і могли максимально розкритися у цьому репертуарі. Це чудово!

Я пишаюся тим, що керівником цього мистецького заходу є моя випускниця Вікторія Малиновська, і вважаю, що своєю діяльністю вона спонукає культуру України триматися на належному рівні.

Шановні учасники конкурсу, керівники, батьки, дорога моя Вікторіє! Не зупиняйтеся на досягнутому. Ви – молодці! Ви набрали надзвичайно високу творчу швидкість. Реалізовуйте себе, отримуйте від цього насолоду, і ще раз повторюю: тримайте Україну на високому культурному рівні. Вона на це заслуговує!

Надія Можайкіна
Кандидат наук
Професор кафедри Теорії та методики постановки голосу
Інституту мистецтв УДПУ ім Драгоманова.